N E P R E H L I A D N I T E

12. júna 2019
V sobotu 15. júna 2019 sa v Hložanoch uskutončí 49. Folklórny festival Tancuj, tancuj...

PROGRAM 49. Folklórneho festivalu Tancuj, tancuj...

 

13.00 Koncert speváckych skupín a orchestrov, dom kultúry

 

1. Pivnica, SKUS V pivnickom poli, mužská spevácka skupina: U richtára seďá, Keď by som ja o tem vedel a Keď som išél z vojenčiny domu

Umelecký vedúci / nacvičil: Ondrej Maglovský

2. Báčsky Petrovec, Mládežnícke združenie YMCA Srbsko, dievčenská spevácka skupina: Zmes slovenských ľudových piesní

Umeleckí vedúci / nacvičili: Miloslav Kardelis, Milinka Sýkorová

3. Kovačica, Ženský spolok, Ženská spevácka skupina Sláviky: Moj muž je taký lumpák

Umelecké vedúce / nacvičili: Milinka Čížiková, Tereza Jonášová

4. Binguľa, SKUS Milana Rastislava Štefánika, žensko-dievčenská spevácka skupina: Chodievali chlapci k nám, Hrešila mňa moja mať a Každá diovka blázon

Umeleckí vedúci: Kristián Ruman a Jaroslav Petržľan

5. Padina, Dom kultúry Michala Babinku, ľudový orchester: Zmes slovenských ľudových piesní Keť si ja zaspievam

Umelecká vedúca / nacvičila: Anita Petráková

6. Padina, Dom kultúry Michala Babinku, ženská spevácka skupina: Ej ženy, ženy

Umelecká vedúca / nacvičila: Anita Petráková

7. Padina, Dom kultúry Michala Babinku, dievčenská spevácka skupina: Pýtali ma, dati

Umelecká vedúca / nacvičila: Anita Petráková

8. Kovačica, Dom kultúry 3. októbra, ľudový orchester: Zmes slovenských ľudových piesní

Umelecký vedúci / nacvičil: Pavel Ďuriš

9. Kovačica, Dom kultúry 3. októbra, mužská spevácka skupina Skala: Zmes slovenských ľudových piesní

Umelecký vedúci / nacvičil: Pavel Tomáš st.

10. Kovačica, Dom kultúry 3. októbra, dievčenská spevácka skupina: Zmes slovenských ľudových piesní

Umelecký vedúci / nacvičil: Pavel Tomáš st.

11. Kovačica, Dom kultúry 3. októbra, mužská spevácka skupina Bohémi: Zmes slovenských ľudových piesní

Umelecký vedúci / nacvičil: Pavel Ďuriš

12. Stará Pazova, SKUS hrdinu Janka Čmelíka, ženská spevácka skupina: Počujte, počujete, Sadaj si Anička, Sadla muška, Čo to diovča trkoce.

Umelecká vedúca / nacvičila: Ružena Červenská

13. Nový Sad, SKC Pavla Jozefa Šafárika, ľudový orchester: Zmes slovenských ľudových piesní Do nášho okienka (piesne Mám frajerku, býva na fare, Vyzerala som ťa, Ej pije, pije a Do nášho okienka)

Umelecký vedúci / nacvičil: Zlatko Klinovský

14. Nový Sad, SKC Pavla Jozefa Šafárika, dievčenská spevácka skupina: zmes slovenských ľudových piesní z Pivnice pod názvom Tí pivnickí pyšní chlapci

Umelecká vedúca / nacvičila: Tatiana Jašková

15. Kysáč, Kultúrne centrum Kysáč, ženská spevácka skupina: Zmes slovenských ľudových piesní

Umelecký vedúci / nacvičil: Ondrej Maglovský

16. Kysáč, Kultúrne centrum Kysáč, mužská spevácka skupina: Zmes slovenských ľudových piesní

Umelecký vedúci / nacvičil: Ondrej Maglovský

17. Vojlovica, SKOS Detvan, ženská spevácka skupina: Keď si ja zaspievam

Umelecký vedúci / nacvičil: Vladimír Kolárik

18. Vojlovica, SKOS Detvan, mužská spevácka skupina Korheli: Zmes slovenských ľudových piesní

Umelecký vedúci / nacvičil: Vladimír Kolárik

19. Vojlovica, SKOS Detvan, mužská spevácka skupina: Vojlovici je…

Umelecký vedúci / nacvičil: Vladimír Kolárik

20. Laliť, KUS Štefánik, ženská spevácka skupina: Zmes slovenských ľudových piesní Krásna pasáčka

Umelecký vedúci / nacvičil: Miroslav Zorňan

21. Hajdušica, KUS Bratstvo, zmiešaná spevácka skupina: Ej koniari, koniari a Ej, hoja, hoja, sloboda moja…

Umelecký vedúci / nacvičil: Vladimír Hudec

22. Hložany, KOS Jednota, ženská spevácka skupina: Zmes slovenských ľudových piesní

Umelecký vedúci / nacvičil: Rastislav Struhár

23. Hložany, KOS Jednota, mužská spevácka skupina: Zmes slovenských ľudových piesní

Umelecký vedúci / nacvičil: Rastislav Struhár

24. Šíd, SKUS Jednota, ženská spevácka skupina: Zmes slovenských ľudových piesní Idem do kostola

Umelecká vedúca / nacvičila: Nataša Kolárová

25. Selenča, KUS Jána Kollára, dievčenská spevácka skupina: Keď Selenčanky idú na tanec

Umelecká vedúca / nacvičila: Anna Berédiová

 

16. 00 Slávnostné defilé účastníkov

 

17.00 Otvárací program, amfiteáter

 

17.30 I. koncert tanečných skupín, amfiteáter

 

1. Hložany, Mladšia tanečná skupina KOS Jednota: štylizovaný tanec Ej, košeľôčka moja.

Umelecký vedúci / nacvičil: Jaroslav Kriška

2. Kulpín, Mládežnícky FS KUS Zvolen: štylizovaný tanec Dobrý večer, frajerôčka moja

Umelecký vedúci a autor choreografie Zoroslav Zima, vedúci orchestra Zdenko Makovník

3. Boľovce, Starší FS KUS Sládkovič: pôvodné tance Ej, rozmarín, rozmarín

Autorka choreografie a umelecká vedúca Alžbeta Kukučková. Vedúci orchestra Marjan Šajben

4. Aradáč, FS Mladosť Kultúrneho centra Aradáč: štylizovaný tanec Vôľu nimam

Autorka choreografie: Zdenka Bobáčeková, umelecký vedúci: Igor Ábelovský, vedúci orchestra: Miroslav Zvara

5. Laliť, FS KUS Štefánik: štylizovaný tanec Keď drotár hrniec opraví

Autorka choreografie a umelecká vedúca: Marína Šimeková, vedúci orchestra Miroslav Zorňan

6. Hajdušica, Mládežnícky FS KUS Bratstvo: štylizovaný tanec Číže si šuhajko jak ruža

Autor choreografie a umelecký vedúci Vladimír Hraško, vedúci orchestra Vladimír Kolárik

7. Kovačica, FS Rozmarín Kreatívneho centra pre cestovný ruch, umenie a kultúru: štylizované tance Močí dievča konope

Autor choreografie a umelecký vedúci Ivan Svetlík, vedúca orchestra Anita Petráková

8. Báčsky Petrovec, FS KUS Petrovská družina: obyčaj Dostáľi sťe peknuo pozdraveňia

Umelecký vedúci súboru Ján Kováč, autori choreografie Daniela Legíňová Sabová a Ján Kováč a vedúci orchestra Zdenko Makovník

 

20.00 II. koncert tanečných skupín, amfiteáter

 

1. Vojlovica, SKOS Detvan: obyčaj Pastierska rozprávka

Umelecký vedúci, autor choreografie a vedúci orchestra Vladimír Kolarik

2. Stará Pazova, FS Klasy SKUS hrdinu Janka Čmelíka, štylizovaný tanec Počúvajte vy diovčence, kerú si ja zaspievam – V Pazove na tanci

Umelecký vedúci a autor choreografie Zlatko Ruman, vedúci orchestra Vladislav Forgáč

3. Báčsky Petrovec, FS Petrovčan Mládežníckeho združenia YMCA Srbsko: štylizovaný tanec Vráťme čas…

Umelecký vedúci a autor choreografie Pavel Pavlíni, vedúci orchestra Zdenko Makovník

4. Nový Sad, Mládežnícky FS SKC Pavla Jozefa Šafárika: štylizovaný tanec Pri košiari

Umelecký vedúci a autor choreografie Ján Slávik, vedúci orchestra Zlatko Klinovský

5. Šíd, FS SKUS Jednota: Pastierske zvyky – dve časti ako jeden celok

Autor choreografie Ján Slávik, súbor nacvičili Anna Farkašová, Maja Macková a Vladislav Valent

6. Selenča, FS KUS Jána Kollára: pôvodný ľudový tanec Z teho konca na tem koniec

Choreografia je výsledkom kolektívnej práce autorov, vedúci orchestra Ján Šimoni

7. Padina, FS Holubička pri Dome kultúry Michala Babinku: štylizovaný tanec Krajšia som šuhajko ako ty

Umelecká vedúca Tatiana Štaub, autorky choreografie Tatiana Štaub a Martina Hlavčová, vedúca orchestra Anita Petráková

8. Hložany, Staršia tanečná skupina KOS Jednota: štylizovaný tanec Pod oblok

Umelecký vedúci / nacvičil: Jaroslav Kriška

9. Kysáč, FS Vreteno KC Kysáč: štylizovaný tanec V Bystrici na tanci

Umelecký vedúci / nacvičil: Vladimír Medveď, vedúci orchestra: Ondrej Maglovský

10. Kovačica, FS V šírom poli hruška Domu kultúry 3. októbra: štylizované tance Pintieri

Choreografia: kolektív autorov, vedúci orchestra: Pavel Tomáš st.

 

21.30 Revuálna časť a vyhlásenie výsledkov festivalu, amfiteáter

 

1. Veteránsky folklórny súbor SKC Pavla Jozefa Šafárika, Nový Sad

2. OKUD Sveti Sava, Nová Pazova

3. Rusínske kultúrne centrum, Veteránsky folklórny súbor, Nový Sad

4. FS Bukovina, Braväcovo, Slovenská republika

 

 

Sprievodné podujatia:

Výstava Spolku žien Slovenka z Hložian: 70 sukieň mala, dom kultúry

Výstava hložianskych výtvarných umelcov, dom kultúry

Jarmok v organizácii Spolku žien Slovenka z Hložian

 

Komentáre

Post new comment

Obsah tohto políčka je súkromný a nebude dostupný verejnosti.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Divadelníci z Padini v predstavení Kubo, v réžii Fedora Popova
Festival ochotníckych divadelných súborov s inscenáciami zobrazujúcimi postavenie a poslanie ženy v spoločnosti, prebiehal vo veľkej sieni Kultúrno-informačného strediska Kysáč.
Na scéne Divadla mladých (Pozorište mladih) v Novom Sade konalo sa divadelné predstavenie Alegória v réžii Jána Makana.
V Múzeu Vojvodiny je do 15. decembra nainštalovaná výstava kuchárok pod názvom Keď v kuchyni vládne poriadok autorky Ljiljani Trifunovićovej.
Knižné vydania SVC v roku 2009
Frankfurt, Paríž a k nim aj Belehrad sú najväčšie miesta stretávania sa vydavateľov v Európe. Belehradský veľtrh je najväčší festival literatúry a najmasovejšie kultúrne podujatie v Srbsku.
Minulý víkend v kovačickom Dome kultúry 3. októbra odznel Detský festival slovenských ľudových piesní Rozspievané klenoty.
Musica Viva
V sobotu 24. októbra sa Báčskom Petrovci konal v poradí druhý Koncert zborovej hudby, na ktorom účinkovali slovenské vojvodinské zbory, ako aj ich hostia.
Foto: Jaroslav Grňa
Syntagma bližšie k človeku odrzrkadľuje tvorbu básnika, osemdesiatnika Pavla Mučajiho. Takýmto leith motívom bol poznačený večierok v Dome Matice slovenskej v Báčskom Petrovci.
Z otvorenia Sympózia
Prínosom sympózia, ktoré bolo 23.- 24. októbra v Novom Sade a v B. Petrovci sú referáty o médiách, nové odborné impulzy mediálnych a literárnych expertov a náčrt možných riešení problémov v  médiách.
V Selenči prebiehal festival slovenskej hudobnej tvorby Zlatý kľúč. Festivalu predchádzal odborný seminár, ktorého viedli renomovaní hudobníci, zároveň aj členovia odbornej poroty.
Spoločná fotografia všetkých účasníkov
V sobotu 17. októbra 2009 sa v Ústave pre kultúru vojvodinských Slovákov uskutočnila dielňa na tému Základy internet novinárstva.