Problemi Slovacke manjine, i njihov stvarni polozaj u Srbiji.

Mislim da stvarni polozaj Slovacke nacionalne manjine u RS nije bas na zavidnom nivou.Otvorio sam temu koja bi se bavila stvarnim problemima Slovacke nacionalne manjine. Pogotovo zbog toga sto slovacka nacionalna manjina u RS nema u stvarnosti maticnu drzavu kao madjari,koji imaju cak i dvojno drzavljanstvo zato sto je protestantske vere,tj. evangelisticke, dok je Slovacka ""maticna"" drzava uglavnom katolicka.

Odgovor

Vadite glave iz peska,prema podacima iz 61 god u Srbiji je zivelo 77000 Slovaka sada nas ima manje od 50000 cini mi se (Wikipedija) prirodni prirastaj u Backom Petrovcu -5.63, to je vise od 30% stanovnistva Slovacke nacionalne manjine nestalo za 40-50 god,sledi nam nestanak na ovim prostorima narednih pola veka,a Vi mi tu govorite kako da to zajednicki resimo,kulturne priredbe i manifestacije nista nisu doprinele boljem zivotu Slovacke nac. manjine,ocigledno da s u ratovi na ovim prostorima a i zivot, uticali da se drasticno smanji populacija Slovaka u Srbiji.

Dobro veče, hvala što ste

Dobro veče, hvala što ste otvorili novu temu na forumu. Dijalog i konstruktivna razmena mišljenja mogu biti korak ka pronalaženju odgovora i rešenja za probleme...Koji su po Vašem mišljenju najveći problemi sa kojima se pripadnici slovačke zajednice danas suočavaju?Da li imate neke konkretne primere?

Post new comment

Obsah tohto políčka je súkromný a nebude dostupný verejnosti.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.